Zanima vas gdje bi se mogao pojaviti simetrični dizajn? U rasporedu dnevne sobe može izgledati kao dva paralelna trosjeda ili dvosjeda okrenuta jedan prema drugoj, svijeće s obje strane stola ili dva para stolica postavljene s dvije identične strane.
U spavaćoj sobi, dva odgovarajuća noćna ormarića s obje strane kreveta uobičajeno su mjesto za pojavu simetrije.
Može se pojaviti i u zidnoj umjetnosti – kroz dva umjetnička djela iz iste kolekcije obješena jedno uz drugo.
Simetrija je također prilično česta u trpezarijama, gdje imate odgovarajuće stolice na stranama i glavama stola.
U konačnici, simetrija u prostoriji je svugdje gdje imate dvije polovice elementa dizajna okrenute jedna prema drugoj, tako da je njihov izgled jednako uravnotežen.
Međutim, simetrija nije ograničavajuća – ne znači uvijek dvije savršeno podudarne stvari koje su okrenute jedna prema drugoj.
Također možete postići ravnotežu koja dolazi kroz simetriju s dvije stolice okrenute prema kauču koje su jednake ili slične veličine i razmjera . Iako nije savršeno simetričano, postoji osjećaj vizualne ravnoteže.
Zanima vas kako možete stvoriti simetričnu ravnotežu u dizajnu interijera?
Simetrija nudi uređen pristup dizajnu. Budući da stvara urednu dizajnersku okolinu, korisnici mogu lakše pronaći elemente. Ljudsko oko smatra da je ravnoteža koju donosi simetrija (ili pseudosimetrija, gdje dvije stavke nisu savršeno simetrične, ali su „dovoljno blizu” da ih vidimo kao simetrične) ugodna.
Klasičan stil u interijeru nikada ne izlazi iz mode.
Simetrija, sklad i osjećaj raskoši koje ovaj stil donosi, obezbijeđuje mu bezvremenost i čine ga neprolaznim.
Za koje god elemente se odlučite u bijeloj ili crnoj boji, sasvim sigurno nećete pogriješiti jer sa klasičnim stilom nema greške i nikada ne izlazi iz mode.
Najvažnije je da pratite osjećaj i kreirate kutak koji Vam prija i u kojem ćete da uživate svakodnevno.