Koža i njena svojstva
Koža je pravi doživljaj prirode u domu. Nudi više prednosti nego ijedan drugi materijal. Materijal je ugodan za kožu – kao drugi sloj kože, izdržljiv te vrlo vrijedan.
TDF Maranello
Koža je prikladna za osobe koje pate od alergija jer ne upija prašinu, elegantna je, plemenita i bezvremenski lijepa. Zahvaljujući svojim svojstvima koža nudi idealan komfor kako u zimskim tako i u ljetnim mjesecima. Oslikava formu tijela i prenosi ugodan osjećaj mekoće. Vrlo je jednostavna za održavanje te s protekom vremena izgleda sve bolje. Idealna je za porodice sa malom djecom i kućnim ljubimcima jer se lagano čisti.
Ugaona garnitura Angie
Prirodna svojstva prave kože
Prava koža može sadržati ožiljke iz prirode, koji nisu znak manjka kvalitete. Najvažnija prirodna svojstva kože su:
Ubodi insekata i male ogrebotine prepoznaju se po crnim tačkicama na koži.
Bore često nastaju na području vrata te daju rustikalan i zrnast stil, koji je vrlo cijenjen od ljubitelja i poznavalaca kože.
Udarci rogovima i ožiljci od grebanja sastavni su dio životinja i njihovog života u prirodi.
Pukotine od timarenja tipična su prirodna svojstva te istovremeno znak dobre brige o životinji.
Zacijeljeni ožiljci uobičajna su obilježja prave kože.
Najbitnije vrste kože (napa koža, prirodna)
Anilinska koža
Anilinska koža je proizvod koji je veoma delikatan i cijenjen. S obzirom na to da ima veoma mali nanos boje na površini, anilinska koža ima prirodan opip, mekoću i zadržava prirodna svojstva kože, te su tragovi ožiljaka od uboda insekata i ogrebotina, blage pukotine i istegnuća na mjestima gdje je koža više izložena pritisku potvrda prirodnosti materijala. Kao tipičan prirodni znak rasta i razvoja životinja, ne može se smatrati defektom, već dokazom vrijednosti koji svaku kožnu garnituru čini jedinstvenom.
– Dodir/površina: Mekana i topla, proširenih pora, najbolja kvaliteta sirove kože.
– Njega: Prebrisati vlažnom pamučnom krpom namočenom u otopinu vode i neutralnog sapuna ili sa posebnim sredstvom za čišćenje anilinske kože.
LongLife-koža
– Dodir/Površina: Mekana i udobno topla, pore skoro otvorene, jednakomjerno bojenje i blaga pigmentacija površine.
– Njega: Prebrisati vlažnom pamučnom krpom 2-3 puta godišnje s originalnim LongLife setom za njegu.
Poluanilinska koža (napa koža, lagano pigmentirana)
— Dodir/Površina: Mekana i relativno topla, pore djelimično otvorene, sirova koža s prirodnim svojstvima, ne postoji razlika u boji (zbog pigmentacije), otporna na prljavštinu i vlagu.
– Njega: Prebrisati vlažnom pamučnom krpom namočenom u otopinu vode i neutralnog sapuna ili sa sredstvom za čišćenje i njegu kože.
Pokrivena koža (napa koža, pigmentirana)
— Dodir/Površina: Hladna i glatka površina, pore zatvorene, sirova koža s prirodim svojstvima, jednakomjerno obojena, višeslojna zaštita i naknadni premaz lakom, prirodna svojstva nisu više vidljiva, otporna na prljavštinu.
– Njega: Prebrisati vlažnom pamučnom krpom namočenom u otopinu vode i neutralnog sapuna ili sa sredstvom za čišćenje i njegu kože.
Bitni savjeti za njegu kože
– Rutinsko čišćenje
Mekanom pamučnom krpom prebrisati prašinu ili usisati četkom usisivača za namještaj.
– Temeljito čiščenje (blago) 1-2 puta godišnje (najbolje nakon sezone grijanja) čistiti kožu vlažnom pamučnom krpom namočenom u otopinu vode i neutralnog sapuna ili sa sredstvom za čišćenje i njegu kože i osušiti pamučnom krpom.
Pošto pranjem nestaje impregnacija, koristite malu količinu i posebne njege za kožu (neutralne, bezbojne) i istrljajte nakon čišćenja. Ovaj postupak štiti i pomaže da koža ostane mekana i savitljiva. Prije svake dodatne njege potrebno je prvo očistiti područje koje ćete tretirati.
Mrlje od jela i masti
Krupne nečistoće uklonite četkicom od prirodnih vlakana, a nakon toga rastopite neutralni sapun u mlakoj destiliranoj vodi i očistite kožu. Nakon tretiranja kože sapunom čistom vodom naknadno očistite i osušite pamučnom krpom.
Uklanjanje tekućine
Kako biste uklonili tečne mrlje, obrišite površinu pažljivo tapkanjem papirnim ubrusom. Nikako ne pritiskajte jako jer to može utisnuti mrlju u pore kože što će onemogućiti kasnije uklanjanje iste.
Mrlje uvijek uklanjajte od vanjskog ruba prema unutra. Pravilan odabir krpe i sredstva za čišćenje bitan je za uspješno uklanjanje mrlja.